window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-4GBFM3KWK9');

Zgodnie z Ustawą o prawach konsumentów z dnia 30 maja 2014 roku (Dziennik Ustaw 2014 poz. 827 ze zmianami) wprowadzającą Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE z dnia 25 października 2011 r. w sprawie praw konsumentów mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.


Od dnia 1 stycznia 2021 roku wszelkie przepisy dotyczące odstąpienia od umowy (zwrotów) dotyczą także Przedsiębiorców na prawach Konsumenta - osób fizycznych prowadzących działalność, dla których umowa zawierana ze Sprzedawcą nie ma charakteru zawodowego, wynikającego z przedmiotu prowadzonej przez nią działalności gospodarczej.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w fizyczne posiadanie towarów lub w którym osoba trzecia, inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w fizyczne posiadanie towarów.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować FHU Gasport z siedzibą w Gdańsku przy ulicy Meissnera 1 (tel. 58-346-94-63, fax 58-346-92-57) o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Prosimy o dołączenie oryginału paragonu lub oświadczenia o jego zagubieniu. 

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Zgodnie z art. 38 Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku nie przyjmujemy sklejonych na Państwa życzenie rakietek lub ich części. Sklejenie rakietki oznacza wyprodukowanie towaru według Państwa specyfikacji (ust. 3) i złączenie jej części składowych - deski i okładzin (ust. 6).

W przypadku wyrażenia przez Państwa chęci sklejenia rakietki lub kupienia sklejonej przez nas rakietki, wyrażają Państwo zgodę na utratę prawa do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy :

  • W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy Państwu (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas) niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Mamy prawo pomniejszyć zwracaną kwotę o nienależny już rabat (kwota zakupu po zwrocie przestanie przekraczać 500 PLN oraz nienależną darmową dostawę - kwota zakupu po zwrocie przestanie przekraczać 350 PLN). 
  • Państwo ponoszą bezpośrednie kosztu zwrotu towarów (wysłania ich do nas, pakowania itp.).
  • Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.
  • Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania przez nas towarów lub do czasu dostarczenia nam dowodu ich odesłania w zależności od tego, które zdarzenie nastapi najwczesniej.
  • Proszę odesłać lub przekazać nam towary bez zbędnej zwłoki, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o swoim odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany jeżeli odeślą Państwo towary przed upływem terminu 14 dni.
  • Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. 
  • Odpowiadają Państwo za zmniejszenie wartości towarów wynikające z korzystania z nich w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia ich charakteru, cech i funkcjonowania. Oznacza to, że konsument może korzystać z towaru tak, jak sprawdzałby go w sklepie stacjonarnym. Przykładowo w sklepie stacjonarnym nie wyjmujemy okładzin lub rakietek z opakowań, ani w żaden sposób nie naruszamy ich opakowania jednostkowego, nie udostępniamy stołów lub robotów do testowania, a także nie sklejamy rakietek w celach jedynie testowych. 

Muszą też Państwo udowodnić zakup zwracanego towaru w naszym sklepie. W związku z tym prosimy załączyć dokumenty lub podać dane umożliwiające identyfikację zawartej umowy sprzedaży (najlepiej odesłać paragon lub fakturę). W sytuacji braku paragonu prosimy o pisemne oświadczenie o zwrocie towaru, najlepiej w formie formularza zamieszczonego na dole tej strony wraz z oświadczeniem o nieposiadaniu paragonu.  W tej sytuacji muszą też Państwo w inny sposób udowodnić zakup zwracanego towaru w naszym sklepie. 

W przypadku rezygnacji z zakupu zwracany towar prosimy odesłać zwykłą przesyłką poleconą na adres : FHU Gasport, Meissnera 1, 80-462 Gdańsk 

Przypominamy, że po uiszczeniu opłaty klient ma prawo do sprawdzenia zawartości paczki w obecności dostarczyciela w celu sprawdzenia czy nie nastąpiło uszkodzenie towaru w trakcie dostawy oraz zażądania sporządzenia protokołu w obecności kuriera w przypadku zauważenia uszkodzeń przesyłki. Zachęcamy do takich działań, ponieważ jest to ważny argument przy dochodzeniu roszczeń od przewoźnika. 

Product added to wishlist
Product added to compare.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.