Aby z osobno kupowanych okładzin i deski stworzyć gotową do gry rakietkę, należy właściwie skleić wszystkie elementy. Możesz to zadanie zlecić nam, wpisując taką uwagę do komentarza zamówienia, zdecydować się na jeden z polecanych przez nas zestawów (wtedy też zrobimy to za Ciebie) lub skleić rakietkę samemu. Postaramy się Ci w tym pomóc pokazując krok po kroku proces klejenia za pomocą jednego z naszych produktów. Niezależnie od rodzaju kleju, który wybierzesz, należy wykonać te same czynności.

Zacznij od przygotowania okładzin, deski i kleju oraz niezbędnych akcesoriów. Polecamy nóż do tapet, który najlepiej spisuje się na miękkiej podkładce. Zalecamy też użycie wałka (np. Roller Box) do przyciśnięcia okładzin. Do okładzin nowej generacji używamy tylko klejów wodnych.

Jak skleić swoją rakietkę do tenisa stołowego?

1. Przygotuj deskę, klej i okładziny. Klips i gąbki znajdziesz w opakowaniu kleju.

2. Nałóż niewielką ilość kleju na okładzinę lub okładziny.

3. Zamocuj świeżą gąbkę na klipsie. Równomiernie rozprowadź klej na całej powierzchni okładzin lub okładziny.

4. Pozostaw do wyschnięcia. Czas wysychania może się różnić w zależności od temperatury i wilgotności powietrza.

5. Nałóż niewielką ilość kleju na jedną stronę deski.

6. Równomiernie rozprowadź klej na powierzchni deski.

7. Poczekaj do momentu, kiedy klej zrobi się przezroczysty i wyschnie na okładzinie i desce.

8. Przyłóż równo okładzinę do góry uchwytu deski. Zacznij powoli przyklejać okładzinę.

9. Przyciśnij okładzinę. My zalecamy zabezpieczenie okładziny arkuszem papieru z opakowania i użycie wałka (np. Roller Boxa) od strony okładziny. Nie zdejmuj arkusza do końca klejenia.

10. Dotnij okładzinę do deski. My zalecamy  użycie noża do tapet -   połóż deskę okładziną do dołu na miękkiej podkładce. Okładzina powinna być cały czas zabezpieczona arkuszem papieru. Potem użyj noża docinając okładzinę do kształtu deski.

11. Powtórz kroki 5, 6, 8, 9 i 10 z drugą okładziną i drugą stroną deski.

12. Swoją rakietkę możesz wykończyć naklejając taśmę na główkę rakietki. Masz do wyboru grubość 6 mm, 9 mm i 12 mm.

W przeciwieństwie do prefabrykowanych rakietek gotowych, w których okładziny są zgrzewane z deską, specjalistyczne kleje pozwalają na wymianą okładzin. Jak to zrobić pokazuje filmik poniżej, po lewej stronie (prosimy zwrócić uwagę, że okładziny są zdejmowane od boku deski do boku). Po zdjęciu okładzin szczegółowo jest też pokazane czyszczenie deski i naklejanie nowych okładzin.

Innym sposobem składania rakietki, szczególnie polecanym w przypadku okładzin z czopami bez podkładu, jest zastosowanie arkusza klejącego. Ma on grubość 0,05 mm i jest zalecany do długotrwałego klejenia.

Powodzenia w tworzeniu swojej własnej rakietki do tenisa stołowego! Służymy pomocą w razie pytań lub wątpliwości. Prosimy pamiętać, że skrócone instrukcje klejenia są też dołączane do opakowań kleju, a oferowane przez nas klejenie rakietek jest usługą całkowicie bezpłatną.

Product added to wishlist
Product added to compare.