Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego: „Przynajmniej 85% deski, pod względem jej grubości, powinno składać się z naturalnego drewna.” Oznacza to, że dopuszczalne jest wzmocnienie deski pozostałymi materiałami w zakresie pozostałych 15%. Jednak stosowanie sztucznych włókien musi zostać poprzedzone szczegółową analizą, mającą na celu właściwe wyważenie ich cech, aby nowopowstała deska posiadała optymalne parametry. Butterfly nie ustaje w poszukiwaniach nowych materiałów, które najlepiej odpowiadają stylowi gry nowych pokoleń zawodników oraz w stałym doskonaleniu sprzętu.

Arylate Carbon

Arylate-Carbon to połączenie włókna węglowego i arylatu, szeroko stosowane w wielu popularnych deskach Butterfly, nadające stabilność i precyzję bez zwiększania wagi deski. ALC wydłuża kontakt piłki z rakietką, zapewnia wszechstronność, a jego specyficzne, miękkie czucie w grze topspinowej jest doceniane przez wielu profesjonalnych zawodników.

 

ZLF

Zylon jest zauważalnie cienkim i twardym materiałem nadającym desce szybkość, lekkość i jednolite odbicie na całej powierzchni. Deski z włóknem ZLF wyróżniają się niską wagą, kontrolowanym, miękkim czuciem, wydłużonym czasem kontaktu piłki z rakietką oraz łatwością aktywnego nadawania piłce rotacji.

ZLC

Połączenie zylonu i karbonu nadaje desce sztywność i zwiększa jej stabilność, co w rezultacie prowadzi do powiększenia się sweet-spotu i mniejszej utraty energii wokół brzegów. Deski wyposażone w ZLC są zazwyczaj szybkie i stabilne z twardszym czuciem, niż w przypadku Super ZLC i umożliwiają grę precyzyjną, jak również rotacyjne topspiny. W porównaniu z bardziej miękkimi deskami, w tym drewnianymi, czas kontaktu z piłką jest wyraźnie krótszy. Tak więc używane tych desek wymaga pewnego poziomu umiejętności.

 

Super ZLC

Nowe technologie produkcji umożliwiły stworzenie silniejszego połączenia włókna węglowego i zylonu, które zapewnia desce niewielką utratę energii na brzegach oraz powiększony i bardziej jednolity sweet-spot. Deski wzbogacone o włókno Super ZLC posiadają fantastyczne czucie piłki przy każdym rodzaju gry topspinowej.

CAF

Włókno CAF (Control Assist Fiber) zwiększa stabilność deski i zapewnia jednolite odbicie na całej jej powierzchni. W rezultacie precyzja deski zostaje zwiększona, podobnie jak poczucie kontroli podczas gry.

Tamca 5000

Tamca 5000 jest rodzajem włókna węglowego, produkowanego w Japonii, które zwiększa stabilność i precyzję deski,  czyniąc ją szybszą i bardziej dynamiczną. Zazwyczaj deski T5000 są szybkie, bezpośrednie i precyzyjne o średniotwardym lub twardym czuciu. Polecane zwłaszcza do szybkiej gry blisko stołu.

Innerfiber

Technologia Innerfiber to specjalny sposób konstrukcji deski polegający na innym niż klasyczne ułożeniu warstw. Zapewnia ona całkiem nowe odczucie „przytrzymania” piłki przy rakietce. Warstwy sztucznego włókna zostały ułożone bezpośrednio na drewnianym rdzeniu deski, co pozwala zachować właściwości użytych sztucznych tworzyw przy jednoczesnym miękkim czuciu typowym dla drewna. 

Wszystkie deski wyposażone w technologię Innerfiber są produkowane w Japonii.

CNF

Wyjątkowo cienkie włókno uzyskane z włókien roślinnych (w tym drewnianych) zredukowanych do wymianów na poziomie nanometra. Umożliwia wyprodukowanie desek o niskim współczynniku wibracji, zapewniających uczucie "przytrzymania" piłki, bez utraty wysokiego wskaźnika reakcji.

Product added to wishlist
Product added to compare.