Funkcjonalne tekstylia Butterfly wspierają wysiłek sportowca poprzez absorpcję wilgoci i oddalanie jej od ciała, przy zachowaniu przyjemnego wrażenia dla skóry. Są to trwałe, szybkoschnące i zapobiegające hipotermii ubiory, stworzone z wysokiej jakości materiałów opracowanych przez japońską firmę TORAY. Wszystkie tekstylia zapewniają komfort noszenia, są wolne od szkodliwych substancji i są antyalergiczne. Poniżej szczegółowo prezentujemy cechy poszczególnych włókien:

MICRO DRY FIT

MICRO DRY FIT

To włókno zostało opracowane, aby zapewnić skórze uczucie świeżości podczas wysiłku fizycznego. Dwa splecione poliestrowe komponenty tworzą podwójną strukturę materiału. Warstwa wewnętrzna zbiera wilgoć i transportuje ją na zewnątrz. Materiał stworzony z włókna Micro Dry Fit jest wyjątkowo oddychający, elastyczny i przez to przyjemnie lekki i miękki dla skóry. Poliester jest wyjątkowo odpowiedni dla aktywności sportowej. Jest szybkoschnący, wytrzymały, a ubrania z niego szyte utrzymują swój fason. Jest też wyjątkowo lekki – 10.000 metrów włókna poliestrowego waży mniej niż 1 gram. Na uwagę zasługują zwłaszcza mieszanki poliestru z innymi surowcami, na przykład bawełną. Łączą one zalety tych materiałów – przyjemnej dla skóry bawełny, elastycznego elastanu i absorbującego wilgoć poliestru.

HONEYCOMB

HONEYCOMB

Wyjątkowo lekkie, wysokiej jakości i w 100% antyalergiczne włókno poliestrowe. Materiał przypominający składem Micro Dry Fit, ale jest bardziej miękki w dotyku, czyniąc go najbardziej cenionym mikrowłóknem używanym w produkcji ubiorów sportowych. Dzięki swojej specyficznej strukturze materiał HoneyComb Dry Fit jest wysoko wytrzymały i bardzo dobrze odprowadza wilgoć.

HONEYCOMB

INTERLOCK

Gładkie i wytrzymałe włókno pozwala ubiorom zachowa fason i funkcjonalność. Dodatkowo stroje uszyte z tego materiału przepuszczają powietrze i są komfortowe w noszeniu. 

MESH

MESH

Wysokiej jakości poliester (100 %) posiada niezwykle atrakcyjną strukturę, elastyczność i wytrzymałość przy jednoczesnym zapewnianiu komfortu noszenia i perfekcyjnego dopasowania do ciała.

MESH

MESH MELANGE

Ultralekka wersja wysokiej jakości poliestru typu Mesh ma wiele zalet jako materiał ubiorów sportowych. Jest wysoce elastyczny, co zapewnia swobodę ruchów, łatwy do pielęgnacji, szybkoschnący i pozwala skórze oddychać.  

LYCRA

LYCRA

To elastyczne włókno jest ekstremalnie elastyczne, niemnące, zachowujące kształt przy przedłużonej trwałości. Cool Dry Lycra jest łatwa w pielęgnacji, szybkoschnąca, odporna na przebarwienia i oddychająca. Jest powszechnie używana w połączeniu z innymi materiałami, aby zwiększyć ich stabilność i elastyczność.

TERRY

TERRY

Włókna typu Terry są mieszanką poliestru z bawełną, cechującą się lekkością, miękkością i wygodą noszenia. Specjalny proces rafinacji czyni ten materiał bardziej wytrzymałym, elastycznym i mniej podatnym na utratę fasonu.

COMPACT FLEECE / POLAR

COMPACT FLEECE / POLAR

Materiały utkane z włókien typu Compact Fleece czyli nieco gęściejszego polaru, są niezwykle miłe dla skóry podczas noszenia i zapewniają komfort podobny do noszenia mieszanki miękkiej bawełny i delikatnych włókien syntetycznych. Dodatkowo jest to niezwykle ciepły i oddychający materiał, szybkoschnący i łatwy w pielęgnacji.  

polar

DIMPLE DRY FIT

DIMPLE DRY FIT

Wysokiej klasy nieuczulające włókno poliestrowe jest idealnym surowcem do produkcji przyjemnych w noszeniu ubrań. Wysoka elastyczność i miękka faktura zapewniają maksymalny komfort zarówno podczas uprawiania sportu, jak i w czasie wolnym. Dzięki idealnemu odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz, ubrania z Dimple Dry Fit szybko wysychają i wspaniale chronią w czasie wszystkich pór roku.

DOBBY

DOBBY

Włókna typu Dobby chronią przed wodą i wiatrem. Ich struktura umożliwia transfer wilgoci na zewnątrz przez warstwy zewnętrzne, utrzymując ciało w cieple i komforcie.

DIMPLE DRY FIT

INTERLOCK TWISTED

Materiały tkane z włókien będących mieszanką bawełny i syntetyków zachowują zalety obu tych surowców. Interlock Twisted jest gęsto tkany, bardzo lekki i odporny na zniekształcenia. Zapewnia też skórze możliwość oddychania, tak ważną podczas wysiłku fizycznego. Inną jego zaletą jest łatwość pielęgnacji. 

TERRY

3065 WR

Delikatność i lekkość oraz nowoczesny wygląd czynią to włókno idealnym wyborem do produkcji komfortowych i funkcjonalnych ubiorów sportowych. 

LAMINOWANE POLARY

PLAIN MICRO

Materiał Plain Micro jest najczęściej stosowany jako dodatek nadający tkaninom elegancki połysk oraz gładki, wysoko jakościowy wygląd. Chroni przed wiatrem, a inne jego zalety to miękkość i łatwość pielęgnacji. 

poliester

STRETCH POLIESTER

Ultralekki i wyjątkowo cienki poliester jest elastycznym i funkcjonalnym materiałem często wykorzystywanym do szycia ubiorów sportowych, w których każdy gram ma znaczenie.    

TPU DOBBY

TPU DOBBY

Włókna typu Dobby chronią przed wodą i wiatrem. Ich struktura umożliwia transfer wilgoci na zewnątrz przez warstwy zewnętrzne, utrzymując ciało w cieple i komforcie. Dodatkowo zewnętrzna powłoka PU zapewnia wyjątkowy wygląd w stylu sportowej elegancji. 

polpin

WATERPROOF POPLIN

Gładka i szczelna powłoka tego materiału zapewnia ochronę przed deszczem i wiatrem. Tkanina ta jest też wytrzymała i zapewnia trwałosc fasonu i koloru. 

LAMINOWANE POLARY

LAMINOWANY POLAR

Materiał sprawdzający się przy uprawiania sportów halowych, jak również na świeżym powietrzu. Bardzo dobra przepuszczalność powietrza, całkowita odporność na wodę i wiatr. Gęsto tkana i gładka membrana zewnętrzna zapewnia stabilność odzieży oraz estetyczny połysk, a połączona z polarową podszewką sprawia, że Laminated Softshell Fleece jest komfortowym, przyjemnym w noszeniu i eleganckim materiałem.

PERFORMANCE MICRO

PERFORMANCE MICRO

Materiał Performance Micro (100 % Poliester) to lekkie, oddychające i przyjazne dla skóry włókno. Ubiory Butterfly uszyte z Performance Micro zachowują kolor, fason i są łatwe w pielęgnacji.

NANO BAMBOO

NANO BAMBOO

Przełomowa innowacja, łącząca najnowsze technologie i naturalne materiały. Nano Bamboo Charcoal jest przyjemniejszy dla skóry, niż czysta bawełna i bardziej funkcjonalny, niż poliester. Jest niesamowicie miękki, lekki i zapewnia doskonała wentylację. Nano Bamboo Charcoal reguluje temperaturę ciała i odprowadza wilgoć pozostawiając skórę suchą i chroniąc przed hipotermią. Włókna tego materiału są wytrzymałe, elastyczne, nie gniotą się i zapobiegają powstawaniu przykrych zapachów. Filtr UV o faktorze 30 zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem i zachowuje swoje właściwości nawet po wielu praniach. To wszystko sprawia, że ubrania szyte z Nano Bamboo Charcoal są idealnymi towarzyszami podczas wszelkiej aktywności. Sam bambus jest szybko odnawiającym się surowcem i w pełni ekologicznym: potrzebuje niewiele wody, a podczas uprawy nie używa się żadnych pestycydów.

Product added to wishlist
Product added to compare.