Jak wybrać uchwyt deski do tenisa stołowego?

Większość modeli desek jest dostępna z kilkoma wariantami uchwytów. Standardowo są to: uchwyt anatomiczny (AN), wklęsły (FL) i prosty (ST). 


Niektóre deski, zwłaszcza te produkowane w Japonii, są dostępne w węższej gamie uchwytów - dość często może być niedostępny uchwyt anatomiczny. 


Sporadycznie występuje w niektórych modelach desek japońska lub chińska wersja uchwytu penholder, poszerzająca standardową ofertę. 

Uchwyt anatomiczny

Uchwyt anatomiczny został tak opracowany, aby idealnie dopasowywać się do dłoni. Zalecany przy większych dłoniach, wydaje się relatywnie grubszy i pozwala na pewniejszy chwyt. 

Uchwyt wklęsły (FL)

Dzięki kształtowi jaskółczego ogona, uchwyt wklęsły zapobiega wysuwaniu się rakietki z dłoni. Pewnie leży w ręce, ale nie utrudnia manewrowania rakietką. 

Uchwyt prosty (ST)

Prosty uchwyt jest uniwersalnym rozwiązaniem, które daje dużą swobodę przy aktywnej grze nadgarstkiem. Ułatwia obracanie rakietki w dłoni. 

Istnieją też pewne modyfikacje powyższych trzech opcji - są to mniejsze uchwyty przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz przeciwnie - dla osób o większych dłoniach. Uchwyty dziecięce pojawiają się w niektórych modelach jako uzupełnienie standardowej oferty (deski Zoran Primorac, Petr Korbel i Boll Allround), jak również w specjalnych modelach, dedykowanych młodym adeptom tenisa stołowego (Timo Boll J i Timo Boll TJ). Wszystkie można znaleźć w specjalnej kategorii w naszym sklepie - Deski Dla dzieci

Przeciwieństwem jest powiększony uchwyt wklęsły (FL XL) dostępny wyłącznie w desce Omar Assar. Jest on przeznaczony dla osób o większych dłoniach, którzy cenią sobie wklęsły kształt uchwytu. 

Product added to wishlist
Product added to compare.