Nowa struktura czopów specjalnego przeznaczenia. Podczas procesu projektowania okładziny połączono rezultaty wcześniejszych doświadczeń, aby opracować optymalne rozwiązanie. Okazało się nim wyjątkowo gęste rozmieszczenie cienkich czopów - najcieńszych jakie do tej pory zastosowano w jakiejkolwiek okładzinie Tenergy. 

W efekcie uzyskano okładzinę, która nie ugina się pod zbyt mocno pod silnym atakiem przeciwnika. Po połączeniu nowo opracowanej warstwy zewnętrznej z podkładem Spring Sponge, uzyskano większą moc i dłuższy czas przytrzymania piłki. Tenergy 19 zapewnia wysoką jakość uderzeń atakujących, a także będących odpowiedzią na silne returny. 

Technologie : High Tension / Spring Sponge

Szybkość : 13.2

Rotacja : 11.7

Twardość podkładu : 36

Grubości : 1.7 / 1.9 / 2.1

CHARAKTERYSTYKA PARAMETRY

Struktura czopów

Gęsto rozmieszczone czopy o małej średnicy - to podstawa konstrukcji prototypu numer 219 zastosowanego w Tenergy 19. Czopy mają średnicę 1,5 mm, czyli są najcieńszymi stosowanymi w serii Tenergy. Ich rozmieszczenie zostało zagęszczone do maksymalnej granicy wyznaczonej przez przepisy. Kształt czopów, opatentowany przez Butterfly, został wybrany z kategorii czopów zwiększających rotację i szybkość okładziny.  

Kształt czopów jest definiowany przez kilka elementów takich jak: ich średnica, wysokość oraz ich rozstaw. 

Efekt synergii cienkich czopów

Wielokrotnie powtarzane testy wykazały, że okładzina Tenergy 19 i zastosowany w niej prototyp czopów 219, posiada wysokie możliwości nadawanie piłce rotacji i szybkości. 

Na czym polega wyjątkowe działanie tej struktury czopów? Poniższy schemat pokazuje ten mechanizm od momentu kontaktu piłki z okładziną. 

Piłka zagłębia się w podkładzie

Cienkie czopy, takie jak te, które zostały użyte w prototypie 219, łatwiej uginają się pod wpływem uderzenia piłki. Dzięki temu piłka nie ześlizguje się po okładzinie, ale się w nią zagłębia. Piłka jest "przytrzymana" przez okładzinę, co daje większe poczucie kontroli nad piłką i możliwość lepszego jej ukierunkowania. 

Piłka odbija się od okładziny

Siła odpychająca piłkę od okładziny jest generowana przez kontakt z każdym sprężynującym czopem. W przypadku prototypu 219 i jego gęstemu rozmieszczeniu czopów, na piłkę działa jednocześnie wiele czopów. Generowana jest przez to większa siła i możliwa jest mocniejsza odpowiedź na atak przeciwnika.

Podkład Spring Sponge, wprowadzony na rynek w 2008 roku, jest rewolucyjnym rozwiązaniem łączącym giętkość i wysoką elastyczność. Jest to technologia w głównej mierze odpowiedzialna za tak cenione parametry serii Tenergy. Obecnie udało się zwiększyć poczucie przytrzymania piłki przy okładzinie poprzez połączenie prototypu czopów 219 z podkładem Spring Sponge. 

Piłka dokładniej podąża za ruchem rakietki, a okładzina pokazuje swoją przydatność głównie przy grze kontrtopspinem i flipem. 

Porównanie z Tenergy 05

Dzięki właściwościom schematu czopów, zastosowanemu w Tenergy 19, czas kontaktu piłki z okładziną został maksymalnie wydłużony. Pozwala to na łatwe nadanie piłce właściwego kierunku lotu. 

Piłka leci bardziej zakrzywioną, wyższą trajektorią niż w przypadku Tenergy 05. Piłka jest też dalej posyłana na połowę stołu przeciwnika (są to dane pozyskane podczas wielokrotnie powtarzanych testów przy zastosowaniu uderzenia topspinem oraz autorskiej metodologii Butterfly). 

Tenergy 19 zapewnia też zwiększenie mocy okładziny o 0,8%, liczonej jako łączna energia nadawanej rotacji i szybkości. Wynika to z właściwości okładziny, po której piłka się nie ześlizguje, a która mocno sprężynuje pod wpływem uderzenia piłki. Cecha ta jest szczególnie widoczna podczas odbierania silnego ataku i umożliwia nadanie zarówno szybkości, jak i rotacji. 

Dane pozyskane podczas wielokrotnie powtarzanych testów przy zastosowaniu uderzenia topspinem oraz autorskiej metodologii Butterfly.

Ułatwia grę silnym topspinem, kontr-topspinem i wykonywanie krótkich uderzeń znad stołu. 

Wykres obrazuje wyniki obserwacji oraz testów wykonywanych przez Dział Badań i Rozwoju. Ich rezultaty są wskazówkami pomocnymi przy wyborze okładziny, a nie gwarancją efektywności gry. Wyniki są zbliżone dla wszystkich grubości podkładu. 

Kliknij tu, aby zobaczyć tłumaczenie powyższych pojęć

  • Suited for playing looping topspin - odpowiednia do gry lobem z rotacją
  • Suited for power topspin - odpowiednia do gry silnym topspinem
  • Suited for smash - odpowiednia do zbić 
  • Suited for block - odpowiednia do bloku 
  • Suited for play over the table - odpowiednia do gry znad stołu 
  • Suited for counter topspin - odpowiednia do kontr-topspinów

Waga arkusza okładziny Tenergy 19 jest zbliżona do wagi arkusza Tenergy 05. Jest też znacząco niższa niż waga arkusza okładziny Tenergy 05 Hard. 

Rekomendowane kombinacje

Deska Lin Yun-Ju Super ZLC

W poszukiwaniu rotacji i szybkości 

Wkrótce w sprzedaży

Deska Innerforce Layer ZLC

Do szybkiej gry zorientowanej na rotację

Więcej ...

Deska Timo Boll ALC

Do gry wszechstronnej

Więcej...

Product added to wishlist
Product added to compare.