Nowy rodzaj deski stworzony dzięki CNF

Butterfly rozpoczął poszukiwania w kierunku materiału typu CNF już kilka lat temu, począwszy od rozpoczęcia w 2014 roku współpracy z Daio Paper Corporation, głównym japońskim producentem papieru. W 2017 roku w Japonii, został złożony wniosek patentowy, stwierdzający że odbicie piłki może zostać wzmocnione dzięki zastosowaniu materiału CNF w desce do tenisa stołowego. Patent został przyznany w maju 2019 roku, a w 2020 roku z dumą wprowadzamy na światowy rynek gotowy produkt - deskę Revoldia CNF. Zewnętrzne sklejki deski odpowiedzialne za odbicie, zostały dobrane metodą prób i błędów, tak aby w pełni wykorzystać zalety nowego włókna - CNF. 

Dzięki współdziałaniu poszczególnych warstw powstała deska o wysokim współczynniku reakcji i niskim współczynniku wibracji, co do tej pory było nieosiągalne przy zastosowaniu innych włókien. Revoldia CNF jest też niezrównana w kwestii długości czasu kontaktu piłki z rakietką (dwell-time), znacznie dłuższego niż w przypadku desek drewnianych i Innerfiber. Lepsza kontrola w tym wypadku nie powoduje utraty szybkości.

CNF: materiał przyszłości - siła i elastyczność

CNF to skrót nazwy “Celullose NanoFiber”. Tak nazwano wyjątkowo cienkie włókno uzyskane z włókien roślinnych (w tym drewnianych) zredukowanych do wymiaru w skali nanometrów (*). Jest ono o jedną piątą lżejsze i pięć razy mocniejsze niż żelazo. Jest to innowacyjny i przełomowy technologicznie biomateriał odnawialny, ponieważ jest uzyskiwany z roślin. Posiada unikalne parametry, odmienne od charakterystyki zwykłej pulpy papierowej.

* Nano to przedrostek jednostki miary oznaczający jedną miliardową np. metra czyli około 1/10000 - 1/5000 grubości włosa.

 

Włókno zostaje uformowane w postać grubej płytki

Materiał zastosowany w desce Revoldia CNF jest kompozytem stworzonym z połączenia CNF i włóknistej pulpy, ukształtowanym w postać płaskiej płytki. Współczynnik gęstości CNF został zwiększony do maksymalnego poziomu, na jaki pozwalała efektywność produkcji. Przewyższa on wartości typowe dla większości rodzajów plastiku. Wysoka wartość tego parametru dla CNF jest kluczem do nadania desce jej wyjątkowych cech.

 

Deska Revoldia CNF to doskonała opcja dla zawodników, którzy chcą wejść na wyższy poziom techniczny. Ta rewolucyjna deska pozwala na nagłe, zdecydowane uderzenia w każdej strefie. Zapewnia długi dwell time - czas kontaktu z piłką, co prowadzi do zwiększenia precyzji kontrtopspinów zagrywanych blisko stołu i stabilizacji topspinów granych przeciw rotacji wstecznej. 

 

Wysoki wskaźnik reakcji i długi dwell time - czas kontaktu z piłką. 

Wskaźnik reakcji : 11.7

Wskaźnik wibracji : 9.5 

5 sklejek + Cellulose Nanofiber 

Wyprodukowano w Japonii 

Zalecane połączenia z okładzinami

Dignics 09C

Do precyzyjnej gry technicznej i mocnych kontrtopspinów blisko stołu

Więcej ... 

Tenergy 80

Do wszechstronnej gry blisko stołu  oraz w półdystansie

Więcej ... 

Dignics 64

Do mocnej gry w każdej strefie z naciskiem na szybkość

Więcej ... 

Product added to wishlist
Product added to compare.