Od początku swojego istnienia firma Butterfly konkurowała na rynku wysoką jakością i innowacyjnymi technologiami. Pierwszym sukcesem było rozpoczęcie sprzedaży okładziny Sriver w 1967 roku, która do tej pory jest jedną z najczęściej używanych okładzin na świecie. Wprowadzenie na rynek Bryce'a w 2000 roku zapoczątkowało nową generację okładzin wyposażonych w Technologię High Tension. Dotychczas ponad 30 światowych tytułów mistrzowskich zdobyto dzięki okładzinom Butterfly. Produkty Butterfly są ciągle ulepszane i wzbogacane, tak aby odpowiadały nowoczesnym wymaganiom. Kolejna innowacja, Spring Sponge, dała początek nowej rodzinie okładzin do tenisa stołowego - przebojowym Tenergy. Był to znaczący przełom technologiczny, który nastąpił po latach badań i niezliczonych testach przeprowadzanych przez zawodników Butterfly. Jednak japoński producent nie poprzestał na tym i ugruntował swoją pozycję lidera wprowadzając na rynek serię Dignics oraz najnowszą technologię - Aibiss.

HIGH TENSION

Technologia High Tension zwiększa reaktywność warstwy zewnętrznej okładziny poprzez zwiększenie napięcia cząsteczkowego, co stało się możliwe dzięki dodaniu określonych substancji podczas procesu produkcji okładziny. Po raz pierwszy uzyskano ten efekt osiemnaście lat temu, kiedy wprowadzona na rynek została pierwsza okładzina High Tension – Bryce.

Od tego czasu Butterfly nie ustaje w ulepszaniu tej technologii i dzięki temu szybkość uzyskiwana dzięki nowym generacjom okładzin staje się coraz większa. Obecnie produkowane okładziny mają nawet o 300% większe napięcie od okładzin produkowanych w czasie wprowadzania tej technologii na rynek. 

Technologia High Tension tworzy napięcie na powierzchni okładziny i podkładzie dla wykorzystania energii przychodzącej piłki i oddania jej z powrotem wraz z nowym uderzeniem. Sama technologia jest skomplikowana, ale jej istota jest łatwa do zrozumienia: okładzina działa jak trampolina, im większe napięcie, tym mocniejsze odbicie. 

Okładziny z technologią High Tension mają znacznie większe napięcie powierzchniowe niż okładziny klasyczne, co jednak nie ma negatywnego wpływu na ich trwałość, a wręcz przeciwnie - dodatkowo wzbogaca okładzinę o większą wytrzymałość, odporność na utlenianie, pękanie i utratę przyczepności. Zapewnia nie tylko wyjątkowe czucie piłki, ale też różnorodną rotację oraz wyśmienitą dynamikę. 

SPRING SPONGE

Technologia Spring Sponge zwiększa elastyczność podkładu okładziny. Naśladując działanie sprężyny, podkład Spring Sponge przejmuje energię nadchodzącej piłki i uwalnia ją w postaci dodatkowej siły odbicia. Pozwala także nadać piłce wysoką rotację. Technologia Spring Sponge zwiększa też efekt przytrzymania piłki przy rakietce, dłużej niż w przypadku innych technologii. To powoduje niezwykłe czucie piłki, całkowicie nieporównywalne z poprzednimi generacjami okładzin.

Zadaniem stojącym przed zespołem badawczym było zwiększenie reaktywności okładziny bez zwiększania jej grubości i struktury. Rozwiązanie tego zagadnienia zajęło dużo czasu, ale efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Połączono nowe mieszanki składników używanych do produkcji podkładów okładzin z nowatorską strukturą pęcherzyków powietrza zatopionych w gąbce. Są one zdecydowanie większe niż w tradycyjnych podkładach, widoczne nawet gołym okiem. Efektem tych starań było wprowadzenie na rynek technologii Spring Sponge.

Jak dokładnie działa technologia Spring Sponge?  Okładziny o tradycyjnych podkładach absorbują energię przychodzącej piłki. Działają tak jak mata bez sprężyn. Energia jest tracona, a piłka otrzymuje jedynie energię nadaną przy uderzeniu przez zawodnika. Podkłady typu Spring Sponge są natomiast cieńsze i twardsze, ale nadal elastyczne. Komórki wypełnione powietrzem są kompresowane pod wpływem uderzenia, a następnie wracają do swoich rozmiarów, nadając piłce dodatkową siłę. Zupełnie tak jak sprężyna – stąd nazwa Spring Sponge (sprężynowa gąbka). 

W rezultacie piłka odbija się od rakietki z olbrzymią prędkością (efekt sprężyny), a zawodnikowi łatwiej jest kontrolować rotację, szybkość i kierunek lotu piłki – ten podkład daje poczucie pełnej kontroli, nieporównywalnej z okładzinami starszej generacji.

SPRING SPONGE X

Kolejną odsłoną przełomu technologicznego Butterfly było wyprodukowanie nowej wersji podkładu Spring Sponge - Spring Sponge X. Jest to unikalny podkład, który pomimo swojej gęstości i twardości (40° lub w skali Shore'a) ugina się przy odbiciu piłki o 14% bardziej niż tradycyjna wersja Spring Sponge i zapewnia silniejszy o 3% efekt katapulty (co zapewnia nadanie piłce większej szybkości i rotacji). Oznacza to, że jako jedyny efektywnie łączy zalety twardego i elastycznego podkładu. Jest w stanie znacznie ugiąć się przy uderzeniu piłki zapewniając dłuższy kontakt rakietki z piłką (czyli większą kontrolę i rotację), przy jednoczesnym uniknięciu efektu "ugrzęźnięcia" piłki w podkładzie. Jego sprężystość pozwala na wystrzelenie piłki z większą siłą. W tę technologię zostały wyposażone okładziny serii Dignics. 

Efektem tych cech jest o 10% mocniejsze oddziaływanie tego podkładu niż w przypadku konwencjonalnej gąbki "Spring Sponge", które obejmuje: 

1. zwiększone poczucie przytrzymania piłki przy rakietce,

2. łatwiejsze nadanie piłce wyższej trajektorii lotu,

... a to wszystko przy wadze okładziny zredukowanej o 3%. 

Product added to wishlist
Product added to compare.